Kiválóan sikerült a WESCAST KUPA  II. Urbán József szenior asztalitenisz verseny

A Tatabányai Asztalitenisz Sportegyesület idén is  országos nyílt szenior ranglista versennyel emlékezett meg a két éve elhunyt ügyvezető elnökéről, Urbán Józsefről.

R.I.P.

A színhely a Tatabányai Dózsa György Általános iskola Sportcsarnoka volt, ahol remek körülmények között 14 asztalon, az ország minden részéről és külföldről is közel 100 játékos mérte össze a tudását.

A versenyt Dr. Kancz Csaba Tatabánya alpolgármestere nyitotta meg, aki örömét fejezte ki, hogy a megyeszékhely 30 év után ismét ilyen nagyszabású asztalitenisz versenynek adhat otthont. Megtisztelte jelenlétével a versenyt Urbán Józsefné is, aki az anyagi támogatásán túl, az általa készített süteményekkel is hozzájárult a rendezvény bensőséges hangulatához.

A női mezőnyben a megyebeli versenyzők közül a Tatai Honvéd AC versenyzője Hartmann Éva érte el a legjobb eredményt,Tóth Jánosnéval (Pénzügyőr SE) az oldalán párosban ezüstérmet szerzett.

A férfiaknál párosban az eddigi versenyeken együtt induló Müller György és Saláta Ferenc ezen a versenyen más társsal indult. Ennek oka az, hogy Müller György már az 50-59 évesek között szerepel. Úgy néz ki,  sikerült mindkettejüknek a saját korcsoportjukban megfelelő párt találniuk. A 40-49 évesek között Licul Kucera László Tatai Honvéd AC játékosa, Lévai Lászlóval (Hortobágyi LSE) a csoportjában 2. helyen végzett, és így felkerült a főtáblára, ahol a negyeddöntőben, nagy csatában, 3-2 arányban maradtak alul a későbbi győztes párossal szemben. A TASE versenyzői Szombathy Sándor, Müller György, és Saláta Ferenc egyaránt szépen meneteltek párjaikkal a korcsoportjaikban. Nagyszerű győzelmeket aratva az elődöntőig jutottak, azaz bronzérmet szereztek, ami ebben az igen erős mezőnyben kiváló eredménynek számít.

Az egyéni versenyszámokban is szépen szerepeltek játékosaink. A TASE játékosai magabiztosan jutottak túl a selejtező csoportmérkőzéseken. A főtáblákon Szombathy és Müller a negyeddöntőig menetelt, ott azonban mindkét korcsoportban a későbbi győztes ellen szenvedtek vereséget. A 40-49 évesek között Saláta Ferenc fantasztikus bravúrt vitt végbe azzal, hogy a végső győzelemre is esélyes Győri Elektromos VSK extra ligás csapatában játszó Hanicz Sándor ellen diadalmaskodott. Az elődöntőben Jancsa Gábortól döntő szettben szenvedett vereséget, így ebben a versenyszámban is felállhatott a dobogó harmadik fokára.

A győzteseknek járó kupákat, érmeket, okleveleket és ajándékokat Nagy Csaba a TASE elnöke adta át. A Komárom-Esztergom Megyei Asztalitenisz Szövetség által felajánlott legjobb megyei női játékosnak járó kupát Hartmann Éva (Tatai HAC), míg a legjobb megyei férfi játékosnak járó kupát Saláta Ferenc (TASE) Lukács Csabától a KEM-ATSZ  elnökétől vehette át.

„A verseny színvonala kiemelkedő, hangulata fantasztikus volt. Külön öröm számunkra hogy versenyzőink az igen erős mezőnyben ilyen szép sikereket értek el. Köszönöm mindenkinek a támogatását és segítségét, mely nélkül ez a fantasztikus verseny nem jöhetett volna létre.

“Biztos vagyok benne, hogy két ilyen sikeres kupa után a versenyt jövőre is megrendezzük, remélem még nagyobb megyei részvétellel.” – nyilatkozta Nagy Csaba a TASE elnöke.