Annavölgy 2012.01.11.

Dorog Kistérségi Asztalitenisz Diákolimpia

Nyolc település iskoláinak tanulói vettek részt az Annavölgyön megrendezett Dorog Kistérségi Asztalitenisz Diákolimpián.

Hat asztalon zajlottak a mérkőzések, a Megyei Diáksport Tanács által biztosított érmekért. A verseny rangját emelte, hogy a megyei Asztalitenisz Szövetség Elnökségének három tagja is jelen volt az eseményen.

Az alsós fiúknál 11 tanuló versengett. Ebben a korosztályban a dorogi Zrinyi Iskola tanulója kimagaslott a mezőnyből, játszmaveszteség nélkül szerezte meg a győzelmet.

Eredmények:          1.  Pósfai Bendegúz Dorog Zrinyi

2.  Kajtár Dávid       Leányvár

3.  Gombola Bence  Sárisáp

3.  Lácza Richárd     Leányvár

Gombola Bence, Pósfai Bendegúz, Kajtár Dávid, Lácza Richárd

A felsős lányoknál 9 fő versenyzett, két csoportban körmérkőzéses formában. A keresztbe játszás után a pilismaróti Farda Fanni és az annavölyi Bankó Olga jutott a döntőbe, ahol izgalmas csatában, magas színvonalú mérkőzésen Farda Fanni szerezte meg győzelmet.

Eredmények:           1.  Farda Fanni        Pilismarót

2.  Bankó Olga       Annavölgy

3.  Láng Veronika    Csolnok

3.  Nagy Zsófi        Pilismarót

Nagy Zsófia, Farda Fanni, Bankó Olga

A fiúknál 22 diák versenyzett. Külön engedéllyel, gyakorlási szándékkal három lány is elindult. A körmérkőzéses csoportmeccsek után egyenes kieséses formában folytatódtak küzdelmek.  A döntőbe nagy meglepetésre a lányverseny első két helyezettje jutott.

Eredmények:           1. Bankó Olga        Annavölgy