Első alkalommal találkoztak megyénk utánpótláskorú asztalitenisz játékosai a röplabda berkekben már jól ismert dági sportcsarnokban, hogy két fős DC csapatmérkőzéseken mérjék össze tudásukat. Az I. és II. ligába benevezett 19 csapatból 18 meg is jelent, így 41 virgonc fiatal versenyző próbálta a mérkőzése után győztesen elhagyni asztalt. Az I. ligában két négyes, a II. ligában kettő ötös csoport lett kialakítva, ahol is körmérkőzés keretében dőltek el a helyezések.

Az I. liga “A” csoportjában a Tardos III.  tarolt, mindössze egy egyénit vesztve, veretlenül végeztek az első helyen. A “B” csoportban már fordulatosabb mérkőzések voltak, például a Sárisáp II. csak nagy csatában, 3:2 arányban  győzött a TAC V. ellen a csoport első helyéért vívott meccsen.

A II. liga mindkét csoportjában már a TAC csapatai vitték a prímet, a lelkes dági és kesztölci versenyzők csak mindössze egyetlen alkalommal tudták megnehezíteni a dolgukat.

A csapatbajnokság második fordulójára a tardosi sportcsarnokban, június 3.-án kerül sor.

 

 

 

Eredmények:

 

I. liga, “A” csoport

1. Tardos III. (Moravcsik Marcell, Adamik Zsombor)                      3 győzelem   0 vereség

2. Tatabánya II. (Kovács Milán, Szénási Gergely)                            2       ”           1      “

3. TAC VII. (Lentulai Bence, Balogh Levente, Balogh Róbert)       1       ”           2      “

4. Ács III. (Major András, Berecz Domokos)                                    0       ”          3      “

 

I. liga “B” csoport

1. Sárisáp II. (Szklenár Máté, Palkovics Nikolett)                            3 győzelem   0 vereség

2. TAC V. (Varsányi Dániel, Jankus Dóra)                                        2       ”           1      “

3. Ács II. (Takács Dávid, Skuba Norbert)                                         1       ”           2      “

4. Tatabánya III. (Triebl Gergely, Radics Márk)                                0       ”           3      “

 

II. liga “A” csoport

1. TAC VIII. (Fogel Máté, Nagy Luca Sára)                                     4 győzelem   0 vereség

2. Dág III. (Pósfai Bendegúz, Juhász Tamás, Varga Csanád)            3       ”           1      “

3. Kesztőlc V. (Bakos Ferenc, Bakó Balázs)                                     2       ”            2      “

4. Dág VI. (Marosvölgyi Dániel, Mátyás, Bertalan, Barnabás)        1       ”            3      “

5. Kesztölc III. (Klányi Petra, Szita Lotti)                                         0       ”            4      “

 

II. liga “B” csoport

1. TAC IX. (Tóth Dominik, Scheffer Péter)                                       4 győzelem    0 vereség

2. Dág V. (Pósfai Petra, Wieszt Kitti, Wieszt Dorina)                        3       ”            1      “

3. Dág IV. (Maróti Gergő, Patta Dávid, Kletner Zsolt)                       2       ”            2      “

4. Kesztölc II (Kocserha Rebecca, Mezei Virág)                                1        ”           3      “

5. Kesztölc IV. (Kochnyák Viktor, Klányi Bence)                              0        ”           4      “

 

 

2018. 03. 04.              Takács Jenő UP. koordinátor